Tilmelding åbner Mandag kl 21

Tilmelding til efterårssæsonen 2019


Efterårssæsonen løber fra august til december 2019.

Der bliver åbnet op for tilmelding i følgende rækkefølge:
  1. Tilmelding for trænere: der er sendt link/kode til trænere 
  2. Tilmelding for medlemmer: 3/6 kl 21:00 (der lukkes igen 11/6 om aftenen)
  3. Tilmelding for NYE medlemmer: 12/6 kl. 18:00

Foreløbig holdoversigt


Mangler du et hold til dit barn eller dig selv ?
..... så er de måske dig, som vi står og mangler som træner - Se ledige tider, som vi mangler trænere til her (klik)

NB: Nogle hold kan allerede være fuldt booket !


Babysvømning 

1913 Baby 1. (0 - 1år) Onsdag kl. 16.15 - 17.00
1913 Baby 2. (1 - 3 år) (lille) Onsdag kl. 17.00 - 17.45
 

Børn - Begynder 

1911 Begynderbørn ( lille ) Mandag kl. 18.45 - 19.30
1911 Begynderbørn (lille) Mandag kl. 16.30 - 17.15
1911 Begynderbørn (lille) Mandag kl. 17.15 - 18.00
1914 Begynderbørn (lille) torsdag kl. 18.30 - 19.15
1915 Begynderbørn (lille) Fredag kl. 17.15 - 18.00
1916 Begynderbørn (lille) Lørdag kl. 11.15 - 12.00
 

Børn - Børn med far eller mor 

1912 Begynderbørn m/far el. mor (stort) Tirsdag kl. 18.45 - 19.30
1914 Småbørn m. far el. mor (lille)Torsdag kl. 17.00 - 17.45
1915 Småbørn m. far el. mor (lille) Fredag kl. 15.45 - 16.30
1916 Småbørn m. mor el. far (lille) Lørdag kl. 09.00 - 09.45
1916 Småbørn m. mor el. far (lille) Lørdag kl. 09.45 - 10.30
 

Børn - Letøvede  

1911 Letøvede børn (Stort) Mandag 15.45 -16.30
1911 Letøvede børn (stort) Mandag kl. 16.30 - 17.15
1912 Letøvede børn ( stort ) Tirsdag kl. 18.00 - 18.45
1913 Letøvede børn (stort) Onsdag kl. 17.00 - 17.45
1914 Letøvede børn (stort) Torsdag kl. 18.15 - 19.00
1915 Letøvede børn (stort) Fredag kl. 15.45 - 16.30
1915 Letøvede børn (Stort) Fredag kl. 16.30 - 17.15
1915 Letøvede børn (stort) Fredag kl. 17.15 - 18.00
1916 Letøvede børn (stort) Lørdag kl. 09.45 - 10.30
 
Børn - Plask og Leg 
1914 Plask og Leg ( lille )Torsdag kl. 17.45 - 18.30
1915 Plask og Leg (lille) Fredag kl. 16.30 - 17.15
1916 Plask og Leg (lille) Lørdag kl. 10.30 - 11.15
1921 Plask og Leg Lille Tirsdag kl. 18.00 - 18.45
 

Børn - Øvede 

1911 Øvede børn (stort) Mandag kl. 17.15 - 18.00
1916 Øvede børn (stort) Lørdag kl. 10.30 - 11.15
 

Talent-, konkurrence- og elitehold 

1912 Elitehold (stort) Tirsdag kl. 19.30 - 21.30 og Torsdag kl. 19.00 - 21.00 og Søndag
1912 Konkurrencehold (stort) Tirsdag kl. 19.30 - 20.30 og torsdag kl. 19.00 - 20.00
1914 Talenthold (stort) Torsdag kl. 18.00 - 19.00
1917 Ekstra træningspas for konkurenceholdet Søndag 17.15 - 19.00
 

Vandsport for Unge 

1911 Challence ( stort ) Mandag kl. 18.00 - 18.45
 

Voksen - Aqua fitness / vandgymnastik 

1911 Aqua Board (stort) Mandag kl. 19.30 - 20.30
1911 Vandaerobic (stort) Mandag kl. 18.45 - 19.30
1912 AquaMamma (lille) Tirsdag kl. 18.45 - 19.30
1912 Motion for dig med led-og ryg problemer (lille) Tirsdag kl. 19.30 - 20.1
1916 Aqua Board ( stort ) Lørdag kl. 11.15 - 12.15
 

Voksen - Svømning 

1911 Let øvede voksne (stort) Mandag kl. 20.30 - 21.15
1914 Øvede voksne (stort) Torsdag kl. 17.15 - 18.00
1915 Senior Svømning (lille) Fredag kl. 14.45 - 15.45
1916 Triatlon svømmetræning Lørdag kl. 09.00 -09.45
Svømmeklubben Koral
Gesagervej 68
8722 Hedensted
E-mail: mail@koral-svom.dk


Svømmeklubben Koral | Gesagervej 68 | 8722 Hedensted | Tlf.: 20 74 28 84